VALMET

VALMET FLOW CONTROL

Eskiden Larox Flowsys olarak bilinen Flowrox™, akış kontrol ve elastomer teknolojisinde 40 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Flowrox™ vana ve pompaları, özellikle madencilik, metalürji, inşaat, enerji, çevre ve kimya endüstrileri gibi çeşitli endüstrilerdeki zorlu proses koşulları için tasarlanmıştır.
Neles ise, 65 yılı aşkın süredir başta kağıt & selüloz ve petrol & doğalgaz olmak üzere çeşitli endüstrilere yön vermektedir. Yenilikçi  üstün proses performansı ve uzun vadeli güvenilirlik sağlayan akış kontrol çözümleri sunar.
Flowrox markası, 1 Kasım 2021'de Neles Group tarafından satın alınmıştır. 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren ise her iki marka da      Valmet çatısı altında toplanarak, varlıklarını Valmet Akış Kontrol olarak sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

VALMET FILTRATION

Valmet, diğer iş kollarındaki üst düzey tecrübesinin yanında, Tamfelt'in 200 yılı aşkın endüstriyel tekstil üretim mirasını sürdürerek  dünyanın önde gelen filtre bezi üreticisi ve geliştiricisi olmaya devam etmektedir. Bugün 3 kıtada, 5 farklı ülkede, 7 fabrikası ve          yaklaşık 1300 çalışanı ile faaliyetlerine devam etmektedir.
Valmet, 1965 yılından itibaren madencilik ve kimya sektörlerinde, gelişmiş Ar-Ge calışmaları ve sektörün en geniş ürün yelpazesiyle filtre bezi üreticisi olarak hizmet vermektedir. Valmet filtre bezleri dayanıklı ve güvenilir olduğu kadar, farklı çamur tipleri ve partikül boyutlarında da mükemmel sonuçlar vermek uzere tasarlanmıştır. Her tip filtre icin üretilen bezler filtrasyonun temel amaçları olan  temiz filtrat ve kuru kek sağlamada olduğu gibi kolay kek boşaltmada da üstün özellikler göstermektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.